Mgr. Michal Kalman, Ph.D.

Je zakladatel a jednatel společnosti. Stará se především o rozvoj společnosti a speciální projekty. Za sebou má mnoho studijních i pracovních pobytů v nejrůznějších částech světa.

Po střední škole nastoupil na magisterské studium oboru rekreologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, které již úspěšně dokončil. Svá studia obohatil o stáže v Jihoafrické republice, v Holandsku, Anglii, USA, Kambodži, Filipínách, Singapuru, Malajsii a dalších. V roce 2013 dokončil na Univerzitě Palackého v Olomouci doktorský studijní program.

Vede několik výzkumných a rozvojových projektů zaměřených na aktivní životní styl, přičemž si nejvíce ceníHBSC studie, do které byl zvolen světovým HBSC/WHO shromážděním jako zástupce pro Českou republiku. HBSC studie je prestižní výzkumná studie zaměřená na zdraví a životní styl dětí a školáků, do které je zapojeno 43 zemí světa a je koordinována Světovou zdravotnickou organizací.

Je zakladatelem soukromé výzkumné organizace Platforma pro aplikace, výzkum a inovace, s.r.o; je zakladatelem obecně prospěšné organizace zaměřené na dentální hygienu Arak, o.p.s a je členem Společnosti přátel Afriky.

Na vodě je Michal v podstatě doma, strávil na ni nejvíce času z celého našeho týmu a to především na plachetnicích. Deset měsíců na nich dokonce pracoval jako 1.lodní důstojník. Na palubě lodi ho poznáte jako zkušeného, sympatického a velmi aktivního kapitána, který vás bude udivovat zajímavými poznatky o lodích, historii, motorech a navigaci.

Napište Michalovi na michal@batuvkanalpetrov.cz